Skidan den slinter

Wow redan snö, om än konstsnö. Jag är glad bara vi får en dag med snö här nere i Skåne. Jag borde verkligen byta Skåne mot Norrland på vintrarna. Älskar snö!
Oj så tidigt skidsäsongen har kommit igång hos er. Här lär det dröja innan någon kan åka skidor.
Jag önskar att man kunde slippa ställa om klockan nu, för jag avskyr att det blir mörkt en timma tidigare.
Kul att det fixat skidspår med konstsnö. Jag själv skulle aldrig kunna vakna vid kvart i sex. Här har vi precis haft minusgrader på dagen.
Har ju hört att snön kan komma även här nere, men vi har bara regn hos oss. Skidor har jag inte åkt sen jag var barn, låt oss säga 40 år. Vet inte ens om jag skulle klara av det igen.
Oj har ni snö så ni kan åka skidor så härligt, hade jag gärna också haft. Lite har vi. Samt ja den dagen just man ställt om kl brukar kännas seg
Jepp vintertid är här eller den ”vanliga tiden” 😊. Inte lätt att vara småbarnsförälder ibland.
Vad kul att hela familjen ville ta sig ut i skidspåret 🎿. Skit samma om det var ett gäng som åkte om er flera gånger. Huvudsaken var att ni hade trevligt & barnen sköte sig 🤗. Så det inte var onödig slid tur.
Ta hand om dig och va rädd om dig❣️🤗
Jösses så mycket snö ni har..brr..här ligger inte snön kvar ännu men det snöar lite smått ute så det är nog bara en tidsfråga.. åka skidor kan u vara riktigt trevligt fast jag tycker att det är lite tidigt ännu
Men du vad mysigt med skidtur. Nu vill jag också snart att snön kommer men så älskar jag alla årstider och är ett utebarn.
https://kamillaskamera.com/
Jag börjar längta lite efter snö, men jag tror att här runt omkring Stockholm så dröjer det nog lite innan vi får snö
Men så kul att du ut och åka skidor. Spännande att ni har så mycket snö. Bor ni högt upp i landet? Vi ska få 20 cm inatt/imorgon. Det blir onekligen en omställning.